111252-2018 - ResultatSverige-Örebro: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal för slamsugning och högtrycksspolning samt filmning av rörledningar
Referensnummer: 17/65
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för planerade och oplanerade arbeten inom slamsugning och högtrycksspolning samt filmning av rörledningar.
Anbud kan lämnas på respektive delområde:
A) Slamsugning och högtrycksspolning
B) Filmning av rörledningar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen