111295-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Katrineholm: Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VA-material
Referensnummer: LS-19-012
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för VA-material.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44110000 Konstruktionsmaterial, 44115200 Sanitets- och värmematerial, 44130000 Avloppshuvudledningar, 44161000 Ledningsrör, 44162000 Rörsystem, 44163000 Rörledningar och armatur, 44163200 Rörledningsarmatur, 44167000 Diverse rörledningsarmatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen