111325-2018 - ÄndringSverige-Visby: Vägtransporter
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måltidstransport
Referensnummer: RS 2018/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Transport av varm och kyld mat från tillagningskök till mottagningskök samt återleverans av gods från mottagningskök till tillagningskök. Upphandlingen avser hela Gotland.