111345-2018 - ÄndringSverige-Göteborg: Post- och budtjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Postförmedlingstjänster
Referensnummer: 243/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64100000 Post- och budtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Postförmedlingstjänster omfattar följande tjänstekategorier:
Inrikes brev
Inrikes brev sorterad sändning
Direktreklam
Posttidningar
Utrikes brev
Paket
Övriga tjänster
Lämning och hämtning av post