111349-2025 - Resultat
Sverige – Diverse livsmedel – Kompletteringsköp och pedagogiska inköp
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKompletteringsköp och pedagogiska inköp
BeskrivningUpphandlingen genomförs i syfte att upprätta avtal med flera butiker i närområdet, för att tillgodose enheters behov av mindre inköp av livsmedel, t.ex. konsumentförpackningar, mindre mängd husgeråd, hygienartiklar, osv. Upphandlande myndighet har för avsikt att teckna avtal med flera leverantörer.
Intern identifierareKS 2024-00291
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15894000 Behandlade livsmedel, 15896000 Djupfrysta livsmedel, 15897200 Konserverade livsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelMALL, Växjö kommun (1)
BeskrivningSe upphandlingsdokument
Intern identifierareKS 2024-00291 KS 2024-00291
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDel A Fysisk butik
Intern identifierareKS 2024-00291 10
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDel B Webbutik