111398-2018 - ResultatSverige-Vänersborg: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortopedi
Referensnummer: 17/112
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalands läns landsting/Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder er att lämna anbud avseende ortopedi.
Avtalet planeras gälla 2 år från och med den 1.4.2018 med möjlighet till förlängning upp till 24 månader.
Upphandlingen kommer att ligga till grund för ett ramavtal med flera leverantörer..
Anbud kan lämnas på hela eller delar av upphandlingen.
Beställaren avser att teckna avtal med max 2 eller 3 (tre) anbudsgivare per område i rangordningen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1-5
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85111600 Ortopediska tjänster, 85121283 Ortopedisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen kommer att ligga till grund för ett ramavtal med flera leverantörer.
Avrop kan även komma att ske utifrån geografisk närhet för patienten.
Beställaren avser att teckna avtal med max 2 eller 3 (tre) anbudsgivare per område i.
Rangordningen.
Del nr: Delområden 1-5