See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bryggerivaror
Beskrivning: Nu gör vi en upphandling av bryggerivaror! Upphandlingen avser ett sortiment av bryggerivaror till 7 Dala kommuners olika enheter, såsom skolor, vård- och omsorgsboenden, personalrestauranger och andra verksamheter. Sortimentet ska omfatta alkoholfria drycker. Exempel på produkter är mineralvatten, läsk, juice, smaksatt vatten, lättöl samt eventuellt andra drycker efter verksamheternas behov. Välkomna med ert anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15980000 Alkoholfria drycker
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107938:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15981000 Mineralvatten, 15981100 Icke kolsyrat mineralvatten, 15981200 Kolsyrat mineralvatten, 15982000 Läskedrycker, 15981400 Smaksatt mineralvatten