11144-2020 - ResultatSverige-KALMAR: Schaktmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Schaktbil
Referensnummer: 2019-27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43210000 Schaktmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en fabriksny schaktbil till Kalmar kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144700 Nyttofordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen