See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: System avseende hantering av patientnära analysresultat (PNA)
Beskrivning: upphandlingen avseende ett system för dataöverföring av patientnära analysresultat (PNA) som en helhetslösning.
Intern identifierare: K 2023-3569
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72322000 Datahantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Adm krav
Beskrivning: upphandlingen avseende ett system för dataöverföring av patientnära analysresultat (PNA) som en helhetslösning
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på AG
Beskrivning: kvalificeringskrav på anbudsgivare
Huvudklassificering (cpv): 85150000 Medicinsk bildbehandling
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: PNA
Beskrivning: ett system för dataöverföring av patientnära analysresultat (PNA) som en helhetslösning
Huvudklassificering (cpv): 85148000 Medicinsk analys