1115-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Generalkonsultuppdrag för projektering av Båtsman Grås gata 2, ny förskola och Dragonörtsgatan 1, ny förskola.
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGeneralkonsultuppdrag för projektering av Båtsman Grås gata 2, ny förskola och Dragonörtsgatan 1, ny förskola.
BeskrivningBåtsman Grås gata: Projektet avser projektering för totalentreprenad av nybyggnation av 4 avd förskola med tillagningskök som ersätter befintlig förskola, som ska rivas. Dragonörtsgatan: Projektet avser projektering för totalentreprenad av nybyggnation av 8 avd förskola med tillagningskök som ersätter befintlig förskola, som ska rivas.
Intern identifierareSFF-2025-00551
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000