11150-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hushållsapparater – Upphandling vitvaror och tjänster 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling vitvaror och tjänster 2024
BeskrivningUpphandlingen omfattar vitvaror med tillhörande installation och service.
Intern identifierareSF 2024/619
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39700000 Hushållsapparater
Ytterligare klassificering (cpv): 39710000 Elektriska hushållsapparater, 39711100 Kylskåp och frysar, 39711400 Grillar, spishällar, värmeplattor och kokplattor, 39713100 Diskmaskiner, 39713200 Tvätt- och torkmaskiner, 42716120 Tvättmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling vitvaror och tjänster 2024