111532-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Kalmar: Uthyrning eller leasing av egen fast egendom
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyresvärdsupphandling vårdlokaler, Kalmar
Referensnummer: 2023-076
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70200000 Uthyrning eller leasing av egen fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Kalmar län är upphandlande myndighet och genomför upphandling av lokaler för hälsocentral och folktandvård inom stadsdelen Norrliden i Kalmar, Kalmar kommun Steg 1. Intentionen är att de båda verksamheterna samlokaliseras inom samma fastighet.
Mer information återfinns i bifogad anbudsinbjudan
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen