111572-2023 - ResultatSverige-Linköping: Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skogliga tjänster med inriktning mot naturvård och tätortsnära skogsskötsel
Referensnummer: UH-2022-137
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär att som entreprenör genomföra olika typer av avverknings- och skogsvårdsåtgärder inom den skogsmark som ägs av Linköpings kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 45000000 Anläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppskattat värde på kontraktet är 16 000 000 kr.