Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Barn- och ungdomspsykiatriska mottagningen i Värnamo
Referensnummer: 22/159
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Regionfastigheter har för avsikt att upphandla förhyrning av lokaler till barn- och ungdomspsykiatriska mottagningen.
Verksamheter växer och har behov av effektiva lokaler inom ett närliggande
område till Värnamo Sjukhus. I dag finns verksamheten placerad på Värnamo
sjukhus.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70130000 Uthyrning av egen fast egendom, 70200000 Uthyrning eller leasing av egen fast egendom, 70310000 Uthyrning eller försäljning av byggnad
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen