111612-2021 - PlaneringSverige-Partille: Matsalstjänster och övrig kafeteriaverksamhet för särskild kundgrupp
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - drift av personal restaurang och cafe
Referensnummer: 21/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55511000 Matsalstjänster och övrig kafeteriaverksamhet för särskild kundgrupp
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan att inkomma med information
Partille kommun inbjuder potentiella anbudsgivare att inkomma med information gällande koncept/särskiljande kvalitets områden för:
— Kall och varm mat som serveras som lunch vid personalrestaurang & café samt råvaror
— kaffe, te, fika & catering/avhämtnings - menyer samt råvaror
Informationslämnare är välkommen att inkomma med annan typ av information som denne tänker kan vara relevant att beakta för Partille kommun, för dess kravställning avseende både kvalitet, priser, samt avtalsvillkor.
Kostnader
Informationslämnaren svarar själv för sina kostnader.Partille kommun kommer således inte att ersätta informationslämnaren för dennes kostnader för att upprätta och/eller lämna in information.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55300000 Restaurang- och serveringstjänster, 55311000 Serveringstjänster för särskild kundgrupp, 55320000 Måltidsservering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kommande upphandling omfattar drift av personalrestaurang, café samt tjänster i samband med representation och catering.