111638-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Armbandsur
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hedersbelöningsgåva Guldur 2017.
Referensnummer: 17/28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18522000 Armbandsur
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser hedersbelöningsgåvor till Stockholms läns landstings förvaltningar, bolag och stiftelser (SLL).
Varje år ges en hedersbelöningsgåva till dem inom landstinget som arbetat minst 30 år eller minst 25 år vid pensionering. Utdelning äger rum varje år i mars-april.
Upphandlingen avser köp, vid ett tillfälle per år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18520000 Ur, 18530000 Presenter och priser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen