111668-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmateriel och övriga kontorsprodukter.
Referensnummer: 072336-2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäkringskassan genomför en upphandling av kontorsmateriel och övriga kontorsprodukter. Upphandlingen kommer att avslutas med en e-auktion.
Omfattning:
Upphandlingen omfattar kontorsmateriel och övriga kontorsprodukter. Med benämningen ”kontorsmateriel” nedan avses både kontorsmateriel och övriga kontorsprodukter, om inget annat uttryckligen framgår av sammanhanget
Försäkringskassan avser att teckna avtal med en (1) leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler, 30191000 Kontorsutrustning, exkl. möbler, 30192000 Kontorsmateriel, 30197000 Mindre kontorsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen