11167-2020 - ÄndringSverige-VÄNERSBORG: Livsmedel, drycker, tobak o d
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel grossist
Referensnummer: RS 2019-02210
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Livsmedel Grossist. I grossist ingår även mejeriprodukter till skolor och kulturinstitutioner inom VGR samt styckglass.
Mejeriprodukter till köken inom Regionservice upphandlas separat.