Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städmaterial, städkemikalier, papper- och plastprodukter
Referensnummer: KS 22/69
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39800000 Rengörings- och polermedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp av städmaterial, städkemikalier samt förbrukningsmaterial i papper och plast och kommer att resultera i ramavtal för löpande avrop av det samlade behovet under avtalstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 26 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande:
Varberg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lokalvårdsmaterial och hjälpmedel, livsmedelstillbehör och förbrukningsmaterial.
Välkommen att lämna anbud till Varbergs kommun, vill du veta mer om Varbergs kommun gå in på www.varberg.se
Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.