111761-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Trelleborg: Verktyg
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drifts-, reparations- och underhållsprodukter samt personlig skyddsutrustning.
Referensnummer: SEN 2016/365
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44510000 Verktyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Trelleborgs kommun inbjuder till anbudsgivning avseende drifts-, reparations- och underhållsprodukter samt personlig skyddsutrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 30192000 Kontorsmateriel, 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 39224300 Kvastar och borstar och andra artiklar för hushållsändamål, 39225000 Tändare, artiklar av brännbart material, pyrotekniska produkter, tändstickor och flytande bränsle eller gasbränsle, 39230000 Produkter för särskilda ändamål, 39300000 Diverse utrustning, 39500000 Textilvaror, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av drifts-, reparations- och underhållsprodukter samt personlig skyddsutrustning.