See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kapitalförvaltning
Beskrivning: Löf regionernas ömsesidiga försäkringsbolag (Löf) har för avsikt att upphandla diskretionär kapitalförvaltning. Löf har för närvarande ett förvaltat kapital som uppgår till ca 15 miljarder men garanterar ingen specifik volym. Löf avser att teckna avtal med en (1) leverantör för uppdraget.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79910000 Kapitalförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98871:Lot:1