Beskrivning av upphandlingen vid tiden för kontraktets ingående
Avtalet syfte är att förse TN med fysiskt och finansiellt elinköp till mätpunkter i Stockholms län. Avtalet kommer att avse såväl fysisk leverans som finansiell portföljförvaltning.