111794-2023 - ResultatSverige-Kalmar: Lastbilar med flak och tipptruckar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastväxlarbil
Referensnummer: 2022-65
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Kalmar kommun avser att upphandla en st lastväxlarbil, ref.nr: 2022-65. Ni inbjuds att inkomma med anbud i rubricerad upphandling enligt detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.
I upphandlingsdokumentet benämns Kalmar Kommun som ”beställaren” och anbudsgivaren ”leverantören”.
Beställarens ombud i upphandlingen är Kalmar kommun, Serviceförvaltningen, Upphandlingsenheten.
Kontaktpersoner
Kontaktperson för upphandlingen:
Namn: Matilda Johansson, upphandlare
e-post: matilda.johansson@kalmar.se
Sista anbudsdag
Anbud ska lämnas elektroniskt via Visma TendSign senast den 2022-10-24 14:00.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34130000 Motorfordon för godstransport, 34134100 Lastbilar med flak, 34140000 Tyngre motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen