Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HR- och lönesystem
Referensnummer: U-103-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Oskarshamns kommun söker en leverantör som kan erbjuda ett användarvänligt, processorienterat och kostnadseffektivt system.
Leverantören förväntas ha goda kunskaper i HR- och lönehantering och de avtalsområden som är tillämpliga för Oskarshamns kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen