Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska nämndhuset, Utförandeentreprenad
Referensnummer: Projekt 70134
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Förhandsannonsering.
Ombyggnad av tekniska nämndhuset inom fastigheten Klamparen 7.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Ombyggnad av Tekniska nämndhuset projekt 70134
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Förhandsannonsering, Ombyggnad av Tekniska nämndhuset totalt ca. 40.000kvm i 3-5 etapper med kvarvarande verksamhet.
Förfrågningsunderlag beräknas publiceras 2018-02-23 förutsatt beslut om genomförande.