Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-partner tjänster och produkter
Referensnummer: SLA/200065
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling syftar till att utse en leverantör som ska ansvara för drift och utveckling av IT-miljön inom Svensk Luftambulans (SLA).
Upphandlingen omfattar såväl produkter som tjänster. Tillsammans ska dessa produkter och tjänster hos anbudsgivaren utgöra det partnerskap som upphandlingen syftar till.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen