111817-2017 - ResultatSverige-Luleå: Diskmaskiner för storkök
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2017 Diskutrustning Produktionsköket Sunderbyn.
Referensnummer: 17/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42959000 Diskmaskiner för storkök
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal på diskutrustning för leverans till Produktionsköket på Sunderby sjukhus. Med diskutrustning avses följande:
— Banddiskmaskin,
— Brickdiskmaskin (inkl. brickväxlare och dispenservagnar),
— Disksorteringsbänk med ränna och transportör,
— Avfallskvarn.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39713100 Diskmaskiner, 39713300 Avfallskomprimatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen