2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ekonomisystem med implementering
Beskrivning: Vaxholms stad bjuder in anbudgivare att inkomma med anbud avseende nytt ekonomisystem med tillhörande tjänster. Upphandlingsobjektet består av följande delar: • Applikation. • Införandeprojektet · Implementeringstjänster. • Förvaltningstjänsten · Underhålls- och supporttjänst. · Drifttjänst.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48812000 Ekonomiska informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112079:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Tillkommande tjänster, förlängningar, konsultstöd.