2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Operationsmateriel
Beskrivning: Med denna upphandling avser FMV upprätta Ramavtal avseende Operationsmateriel.
Intern identifierare: 24FMVU3950
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1
Beskrivning: Anbudsområde 1 avser positionerna 1-9 som omfattar operationssug, diatermiapparat, thoraxdränsug samt reservdelar, tillbehör och utbildning för samtliga produkter.
Intern identifierare: Anbudsområde 1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2
Beskrivning: Anbudsområde 2 avser positionerna 10-12 som omfattar videolaryngoskop samt reservdelar, tillbehör och utbildning för videolaryngoskop.
Intern identifierare: Anbudsområde 2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 3
Beskrivning: Anbudsområde 3 avser positionerna 13-18 och omfattar ventilator och ventilator transport samt reservdelar, tillbehör och utbildning för dessa produkter.
Intern identifierare: Anbudsområde 3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 4
Beskrivning: Anbudsområde 4 avser positionerna 19-26 som omfattar infusionsstativ, infusionsstativ fällbart, reflexhammare och rullstol. Utöver produkterna omfattar anbudsområdet även reservdelar och tillbehör för infusionsstativ, infusionsstativ fällbart och rullstol samt utbildning för rullstol.
Intern identifierare: Anbudsområde 4