111860-2020 - ResultatSverige-Malmö: Grafisk formgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Formgivning och framställning av informationsskyltar
Referensnummer: 512-35306-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79822500 Grafisk formgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen inbjuder er härmed att inkomma med anbud som syftar till att teckna ett ramavtal med en leverantör, för formgivning och framställning tryckoriginal till skyltar inom skyddade områden (ingår även kulturreservat) samt till olika projekt inom naturvårds- och naturskyddsområdet.
Uppdraget omfattar att utifrån tillhandahållet underlag ta fram text, karta, illustrationer, i förekommande fall översättning, samt layout fram till en tryckfärdig informationsskylt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen