2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tp 106 - Smart Services Defense (SSD)
Beskrivning: Anskaffningen avser fullt underhållsavtal, Smart Service Defense, för de två Statsflygplanen Tp 106. Avtalet inkluderar bland annat en komplett underhållslösning avseende tekniska publikationer, strategisk underhållsplanering, samt försörjning av underhållsresurser som reservdelar, verkstäder och personal. Avtalet inkluderar även ett mobilt utryckningsteam vid en AOG situation, oberoende av flygplanets geografiska position.
Intern identifierare: 25FMVU2665
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50210000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende flygplan och annan utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 50211000 Reparation och underhåll av flygplan, 50211100 Underhåll av flygplan, 50211200 Reparation av flygplan
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Tp 106 - Smart Services Defense (SSD)