111935-2025 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Entreprenad: nybyggnation bygg- och anläggningsgymnasium, Kristinehed
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelEntreprenad: nybyggnation bygg- och anläggningsgymnasium, Kristinehed
BeskrivningHalmstads kommun avser att i samverkan med en generalentreprenör att på totalentreprenad utföra nybyggnation av gymnasieskola med inriktning bygg- och anläggning.
Intern identifierareTKFN 2024/00678
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45214000 Bygg- och anläggningsarbeten: undervisnings- och forskningsbyggnader, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000