Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Multifunktionsskrivare
Referensnummer: 22/119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50310000 Underhåll och reparation av kontorsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en komplett utskriftslösning med så kallad FollowMe-print för RISE koncernen. Vilket omfattar ca 130 skrivarenheter på ca 25 orter i Sverige och Trondheim i Norge.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30232130 Färgskrivare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen