112028-2023 - ÄndringSverige-Västervik: Reparation och underhåll
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läktare till publika arrangemang i Stegeholms slottsruin
Referensnummer: U-152-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet avser hyra av läktare för att möjliggöra publikevenemang i Stegeholms slottsruin, Västervik.
Utöver detta omfattar avtalet även innovativ utveckling av befintlig läktarlösning i syfte att utveckla publika arrangemang i Stegeholms slottsruin.