112098-2019 - ResultatSverige-Kristianstad: Cyklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leksaker, färg och form, cyklar till förskola/skola, småbarnsartiklar, bild och lära
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34430000 Cyklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Köpa av leksaker, småbarnsartiklar, färg och form, cyklar, bild och lära.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34430000 Cyklar, 37520000 Leksaker, 39224210 Målarpenslar, 44810000 Färger
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen