112101-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Skolskjuts
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkolskjuts
BeskrivningArvidsjaurs kommun inbjuder till anbudsgivning avseende skolskjuts, det vill säga transporter av elever till och från skolor inom Arvidsjaurs kommun. Upphandlande myndighet har för avsikt att teckna avtal med en eller flera leverantörer. Omfattning framgår av upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsområde A
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118990:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60112000 Kollektivtrafik på väg, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde B
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118990:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde C
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118990:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAnbudsområde Taxianslutningar
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118990:Lot:4