See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Facultative Property Reinsurance for Framtiden Group on behalf of Försäkrings AB Göta Lejon (Share)
Beskrivning: Property and business interruption for dwellings (reinsurance program ’Framtiden’ share to be procured: 15 % of 100 % )
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66700000 Återförsäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Facultative Property Reinsurance for Framtiden Group on behalf of Försäkrings AB Göta Lejon (Share)