2. Förfarande
Förfarande
Titel: Persontransporter
Beskrivning: Upphandling av persontransporter. Uppdraget omfattar persontransporter för barn och vuxna enligt: Skolskjuts för barn och elever enligt skollagen. Turbundna resor för barn och vuxna med funktionsnedsättning. Turbundna resor inom omsorg om äldre.
Intern identifierare: KS/2025:465
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60120000 Taxitjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000