112164-2023 - ÄndringSverige-Halmstad: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
UV-ljus, köp service och underhåll
Referensnummer: 22/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp, service och underhåll av UV-ljus.
Upphandlingen omfattar köp, service och underhåll av UV-ljus till Halmstads kommuns och Laholms kommuns anläggningar. Upphandlingen har för avsikt att resultera i ramavtal för löpande avrop av det samlade behovet inom området under avtalstiden. Kommunernas anläggningarna är belägna inom de båda kommunernas geografiska område.
Laholmsbuktens VA AB ansvarar för drift och underhåll av de båda ägar-kommunernas anläggningar.