112185-2022 - ResultatSverige-Karlstad: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyddsrumsuppdrag
Referensnummer: 21/95
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Skyddsrumstillsyner
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45216129 Skyddsrum, 45453000 Reparation och renovering, 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315400 Byggnadsinspektion, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71631300 Teknisk byggnadsinspektion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen