Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster för Första AP-fonden.
Referensnummer: VS 2017/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Första AP Fonden inbjuder härmed leverantörer till att delta i upphandlingen av kommunikationstjänster för Första AP-fonden, genom att lämna in ansökningar att få inkomma med anbud i enlighet med denna inbjudan.
AP1 har valt att upphandla kommunikationstjänster i ett tvåstegsförfarande, s.k. förhandlat förfarande, enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79415000 Konsulttjänster för produktionsledning, 79416000 Public relations, 79416100 Managementtjänster avseende public relations, 79420000 Managementtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen