112258-2020 - KonkurrensutsättningSverige-GÄVLE: Skadeförsäkringar
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AB Borlänge Energi
Referensnummer: 20/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66515000 Skadeförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Företagsförsäkringar för Borlänge Energi
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Egendoms- och avbrottsförsäkring
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Egendomsförsäkring för Borlänge Energi
Ansvarsförsäkringar
Del nr: 2
66516000 Ansvarsförsäkringar
Ansvarsförsäkringar för Borlänge Energi