112268-2024 - Resultat
Sverige – Tandläkarvård och tillhörande tjänster – Tandtekniska tjänster 2022
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTandtekniska tjänster 2022
BeskrivningUpphandlingen avser Tandtekniska tjänster för Folktandvården, Region Västernorrland. Områden som upphandlas är: Fast tandstödd protetik, Avtagbar protetik, Implantatprotetik, Bettskenor, Antipanéskena, Ortodontik apparatur samt Tjänst som underleverantör till Folktandvården Tandteknik Örnsköldsvik.
Föregående meddelande575098-2022
Intern identifierare22RS9727
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85130000 Tandläkarvård och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelUteslutningsgrunder
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelHållbarhet
BeskrivningHållbarhetskrav är ställda. Se upphandlingsdokumenten