See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Snöupplag Skärplinge
Beskrivning: Objektet avser nybyggnation av upplagsytor som ska nyttjas inom kommunens vinterväghållningsverksamhet. Syftet är att skapa iordningställda upplag för snö och sand. Projekterade åtgärder omfattar bland annat iordningställande av hårdgjord yta för upplag av snö, anläggning av uppsamlingsyta/infiltration för smältvatten samt väderskydd för upplag av sand.
Föregående meddelande: 625482-2020
Intern identifierare: 2024-13
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000