Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måltidsservice.
Referensnummer: 17/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55320000 Måltidsservering
II.1.4.
Kort beskrivning
Burlövs kommun avser att bygga om Dalskundsskolans matsal och kök, med start våren 2017. För att tillgodose elevers och personals dagliga behov av skollunch söker Burlövs kommun en leverantör som kan uppfylla detta behov enligt detta Förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55300000 Restaurang- och serveringstjänster, 55310000 Restaurangserveringstjänster, 55322000 Tillagning av måltider
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen