2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ansökningssystem för forskningsfinansiering
Beskrivning: Offentlig upphandling av ansökningssystem för hantering av forskningsansökningar avseende RJ:s återkommande utlysningar (ordinarie stödformer), riktade utlysningar och forskningsfinansiering utan utlysningsprocess samt tillhörande tjänster (inklusive implementering, licens, underhåll, support och utvecklingsarbete).
Intern identifierare: 24/1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48445000 Programvara för kundhantering, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000