112383-2019 - ÄndringSverige-Halmstad: Fiskkött
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färsk fisk
Referensnummer: KS 2019/00092
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15119600 Fiskkött
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp av färsk fisk.
Leveranserna ska ske till kommunens samordnade varudistribution som sedan samordnar med andra leveranser för vidare distribution till respektive enhet. Leverantören ska kunna leverera till Halmstads kommuns samordnade varudistribution varje vardag.