112412-2022 - ÄndringSverige-Karlstad: Fönsterputsning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fönsterputs till kunder i ordinärt boende
Referensnummer: VON/2021:361
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911300 Fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten omfattar fönsterputs till vårdtagare i ordinärt boende och avser de kunder som har biståndsbeviljad insats för städning enligt socialtjänstlagen om hjälp med städning i hemmet och har valt Karlstads kommun som utförare av hemtjänst.
Uppdraget fönsterputs är uppdelat i geografiska områden där kommungränsen utgör den yttre geografiska avgränsningen.