112420-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Undersöknings- och säkerhetstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommentarsmoderering.
Referensnummer: SR1707
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommentarstjänst för övervakning och moderering av kommentarer på Sveriges Radios digitala plattformar.
Sveriges Radio tillhandahåller åtkomst via särskild inloggning med respektive användarvillkor, och vid behov utrustning för användning i form av antingen datorer med vpn-uppkoppling.
Tjänsten är indelad i 10 olika volymnivåer, omfattning i nivå 1, upp till 10 000 modereringar garanteras av Sveriges Radio.
Avtal tecknas med en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen