112436-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning – Mätenhet till MobiMed journalsystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMätenhet till MobiMed journalsystem
BeskrivningUpphandlingen avser 28 st mätenheter med tillhörande enheter för vitaldatainsamling. EKG-kablage, ETCO2-mätare, SPO2-mätare, Blodtrycksmanchetter i olika storlekar
Intern identifierare26RS275
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000